News

W życiu codziennym otacza nas coraz więcej rozwiązań, które naszpikowane są nowoczesnymi technologiami. Takie metody chętnie wykorzystywane są w sporcie, a szczególnie w piłce nożnej.

Można śmiało powiedzieć, że najlepsze kluby na świecie aż naszpikowane są nowoczesnymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku. Często za bogatym i nowoczesnym wyposażeniem klubu idą także potężne sukcesy sportowe.

 

Nowoczesność w klubach piłkarskich można zauważyć już, przy, chciałoby się powiedzieć, testach medycznych. Jednak w związku z tym, za pomocą jakiego sprzętu testy te są wykonywane, stają się nie wcale takie zwykłe. Niezliczona ilość rurek i maszyn, które bardzo dokładnie badają każdą część ciała sportowca i jej funkcjonowanie. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć zdolności i efektywność piłkarzy.

Niektóre kluby piłkarskie dysponują również aparaturą, która mierzy szybkość oka. W pracy piłkarzy ma to przełożenie na szybkość analizy gry, szybkiego dostrzegania zmian na boisku itp.

Ciekawym wynalazkiem jest tez Footbonaut. Jest to maszyna, która „wypluwa” piłki, dzięki czemu zawodnicy trenować mogą przyjęcia piłki i podania. Z pozoru to nic nadzwyczajnego, ale maszyna pozbywała się piłek z taką szybkością, że zdaniem zawodników w około 30 minut wykonali oni więcej przyjęć i podań niż w całym tygodniu trenowania. Z tego przyrządu korzystała m. in. Borussia Dortmund.

Niektórzy sięgają także po sprzęty wirtualnej rzeczywistości. Poprzez założenie specjalnych okularów piłkarz może ujrzeć jakie błędy popełniał w trakcie meczu, jak zachowywał się w poszczególnych sytuacjach boiskowych. Takie działanie przekłada się na wzrost umiejętności taktycznych zawodnika.

Innym przykładem może być FC Barcelona. Katalończycy korzystali ze specjalnych kamizelek z GPS-em. Podczas gry kamizelka mierzyła szybkość zawodnika, jego tętno, wyposażona była także w żyroskop i akcelerometr, który określał dokładnie w jakim położeniu znajduje się ciało piłkarza.

Piłkarze z Barcelony dysponują także inteligentnymi bidonami! W zestawie jest również aplikacja na smartfony, które w połączeniu z bidonem informują o stopniu nawodnienia zawodnika i jaką ilość płynów spożył.

 

Inteligentne rozwiązania w sporcie można byłoby jeszcze mnożyć. W Champions Camp staramy się wprowadzać naszych uczestników w tajniki sportu na miarę XXI wieku. Dlatego też decydujemy się na testy piłkarskie w towarzystwie fotokomórek, które mierzą szybkość zawodnika.

Więcej o naszych przewagach możesz przeczytać tutaj »

Podziel się

Zostaw odpowiedź