News

Żeby trening piłkarski był owocny, czyli przynosił efekty podczas meczów i poprawiał formę zawodnika, musi zostać przeprowadzony w oparciu o konkretne zasady. Jak więc prowadzić skuteczny trening piłkarski?

 

Kontakt z piłką

W treningu piłkarskim ważne są oczywiście elementy ogólnoruchowe i ogólnorozwojowe, ale to właśnie kontakt z piłką jest zwieńczeniem piłkarskiego rzemiosła. Należy więc dążyć do jak najczęstszego kontaktu z piłką podczas zajęć. Gry 1 na 1, gry w małych grupach, rywalizacja o zdobycie piłki, nauka kiwek i zwodów, to właśnie to, dzięki czemu młody piłkarz uczy się odpowiedniego władania piłką.

Trening ogólnorozwojowy

Nie może zostać zapomniany, bo także jest bardzo ważny. Nie mając ogólnej sprawności i zwinności piłkarz nie będzie w stanie odpowiednio władać piłką – sytuacja bez wyjścia. Dlatego ważne jest, by trening piłkarski prowadzić rozsądnie i nie zapominać o żadnym z elementów.

Analiza gry

Żeby piłkarz mógł zrozumieć wszystko to, co na boisku się dzieje, obok praktyki ważne jest także teoria. Doskonałym sposobem jest analiza wideo poszczególnych sytuacji boiskowych. Dzięki temu piłkarz wraz z trener może obejrzeć zagrania zawodników z najlepszych lig świata i się na nich wzorować. Konieczne jest także, żeby zawodnik zobaczył samego siebie, jak zachowuje się w konkretnych sytuacjach w trakcie gry. Pomoże mu to w zrozumieniu swojej gry, a także uświadomi co robi dobrze, a co trzeba jeszcze poprawić.

Dobre nawyki

W młodych zawodnikach trzeba budować odpowiednie zachowania i nawyki, do których będzie się przyzwyczajał. Najważniejsze z nich, to konieczność wykonania ćwiczeń rozciągających, bez nich żaden trening nie powinien się kończyć. Kolejna ważna kwestia to nawodnienie – należy dbać, by podczas treningów robić przerwy, by zawodnicy mogli uzupełnić płyny. Kwestią oczywistą jest odpowiednia dyscyplina treningu i schemat zajęć, co zdecydowanie ułatwi pracę trenerowi, a zawodnikom da komfort trenowania.

Dobry nastrój

Dyscyplina i schemat trenowania to jeden ważny element, jednak uśmiech i radość z trenowania to druga ważna kwestia. Zawodnicy muszą znać odpowiednie zasady podczas treningu, ale nie może to przyćmić frajdy z trenowania piłki nożnej. Dobrą metodą jest przełamywanie zasad grami i zabawami dla rozluźnienia i urozmaicenia.

 

Wszystkie powyższe kwestie stosujemy w treningach podczas naszych Elitarnych obozów Champions Camp! Przekonaj się i zapisz dziecko na wakacje pełne piłki nożnej.

Podziel się

Zostaw odpowiedź