Obóz, Trening

Jeśli Twoje dziecko chce zostać profesjonalnym piłkarzem, to elitarne obozy i półkolonie Champions Camp są dla niego doskonałym wyborem. Podczas zgrupowań kładziemy nacisk na kształtowanie czterech obszarów – psychiki, taktyki, techniki i motoryki. Prowadzone są zajęcia w 6-8 osobowych grupach, tak aby każdy miał komfort pracy. Ponadto młodzi adepci piłki nożnej będą pracować m.in. nad techniką użytkową, grą 1 na 1 oraz przejdą specjalistyczne testy szybkości przy użyciu fotokomórek Test You. Ale co to w ogóle jest Test You i na czym to polega ten test?

Motoryka to podstawowy element piłkarskiego rzemiosła. Bardzo często szybkość zawodnika na krótkich odcinkach bywa kluczowa. Pozwala zrobić przewagę lub stworzyć zagrożenie pod bramką rywala. Piłkarze najlepszych klubów na świecie, czy reprezentacji regularnie przechodzą test przy użyciu fotokomórek.

Testy te służą sprawdzeniu parametrów motorycznych zawodnika, co pozwala trenerom ocenić, jak w danym momencie pod względem motorycznym wygląda jego podopieczny. Dzięki regularnym testom łatwo można zobaczyć czy zawodnik zrobił progres w tym elemencie gry, czy też nie.

Test You jest to zestaw nowoczesnych fotokomórek rozstawianych na statywach, które liczą czas, w jakim zawodnik pokonuje dany dystans. Podczas obozów  Champions Camp są one wykorzystywane do oceny sprawności piłkarskiej zawodnika. Testy wykorzystane są na każdym obozie, dlatego zawodnicy mogą sprawdzić postęp jaki zrobili przez okres pomiędzy obozami. Dzięki temu też możemy śledzić indywidualne postępy zawodnika”- Bartosz Kubaszewski (trener oraz fizjoterapeuta Champions Camp)

Nasze testy powstały na podstawie Soccer Star Challenge. Składają się z pięciu elementów, które pozwalają określić poziom piłkarskiej sprawności fizycznej i umiejętności piłkarskich, które są podstawą współczesnego piłkarza: prowadzenie piłki, zwroty z piłką, drybling, bieg bez piłki oraz ocena gry. Wszystkie elementy z wyjątkiem tego ostatniego oceniane są przy użyciu fotokomórek Test You.

Prowadzenie piłki

Zawodnik ma za zadanie poprowadzić piłkę dowolną częścią stopy na dystansie 27,45 m. Pomiar czasu rozpoczyna się wraz z przekroczeniem linii STARTU, a kończy w momencie przekroczenia przez piłkę linii METY na wysokość nie większej niż 60 cm. Młody piłkarz może piłkę prowadzić do linii mety albo ją w jej kierunku uderzyć. Jednak może to zrobić dopiero po przebiegnięciu linii, która znajduje się w odległości 9,15 m od mety.

Zwroty z piłką

Zawodnik ma za zadanie wykonać jak najszybciej 9 zwrotów z piłką, trzema różnymi sposobami między liniami oddalonymi od siebie o 4,57 m. Pomiar czasu rozpoczyna się wraz z poruszeniem piłki leżącej na linii przez badanego uczestnika obozu. Młody piłkarz musi poprowadzić futbolówkę od linii A do linii B, a następnie, gdy przekroczy ona całym obwodem linię B, wykonać zwrot i poprowadzić ją z powrotem do linii A. Zawodnik kończy próbę przekraczając linię A i zatrzymując piłkę stopą.

Drybling

Młody piłkarz stoi z nogą na piłce na linii STARTU i ma za zadanie wykonać drybling po określonym torze. Odmierzanie czasu rozpoczynamy w momencie, gdy badany przekroczy linię startu. Zadaniem zawodnika jest dobiegnięcie z piłką do kolejnych punktów, a następnie przebiec linię METY i zatrzymać za nią piłkę. Badany nie obiega znaczników, a jedynie wykonuje przed nimi zwrot w taki sposób by piłka całym obwodem przekroczyła linię znaczników. Uwaga! Nie wolno dotknąć pachołków.

Bieg bez piłki

Przez wielu bieg bez piłki uznawany jest za najprostsze ćwiczenie na naszym teście sprawności. Zawodnik ma za zadanie przebiec jak najszybciej z linii STARTU, dookoła znaczników poziomych, do linii METY. Badany startuje na komendę „GOTÓW – START.” Czas zatrzymywany jest w momencie, gdy badany przekroczy linię mety .

W przypadku każdego ćwiczenia, uczestnik testów ma tylko jedną próbę na wykonanie zadania. Jednak w wyjątkowych sytuacjach, gdy np. zawodnik poślizgnął się, przewrócił albo źle wykonał ćwiczenie, może on je powtórzyć. Drugie błędne wykonanie zadania oznacza dyskwalifikację.

Zainteresowany? Czytaj więcej o przewagach lub sprawdź już terminy naszych dwóch najbliższych wyjazdów!

Podziel się

Zostaw odpowiedź