News

Aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować musi być właściwie nawodniony. Właśnie dlatego powinniśmy dostarczać mu stałą dawkę płynów.

Płyny umożliwiają minerałom dotarcie do komórek, a także usprawniają oczyszczanie ciała z toksyn. Woda chłodzi ciało, gdy temperatura otoczenia jest zbyt wysoka oraz izoluje od chłodu, gdy jest zimno.
Ilość spożywanej przez nas wody uzależniona jest w pewnym stopniu od indywidualnych preferencji, jednak przyjmuje się, że dorosła osoba powinna pić około 1,5 litra wody dziennie.

Ważne jest aby pamiętać o prawidłowym rozłożeniu w czasie spożywanej przez nas wody czy innych płynów. Jeśli wypijemy za dużo na jeden raz, to możemy nie tylko chwilowo przeciążyć nerki, ale i spożyta przez nas woda zostanie wydalona natychmiast z organizmu.
Właśnie dlatego powinniśmy pić wodę regularnie w małych ilościach. O właściwym nawodnieniu pamiętajmy szczególnie w czasie upałów oraz podczas treningów, gdy nasz organizm mocniej się poci.

Właściwe nawodnienie to nie tylko właściwe odstępy czasowe, ale i to, co pijemy. Warto wspomnieć, że najlepiej poradzi sobie czysta woda. Nie oznacza to, że musimy od razu rezygnować zupełnie z kawy czy czarnej herbaty, ale tę drugą warto zastąpić herbatą owocową lub zieloną.

Podziel się

Zostaw odpowiedź