News

Dbaj o swoją formę nie tylko na obozie Champions Camp! Systematyczna praca przynosi najlepsze efekty, dlatego warto pracować nad swoją formą przez cały rok! Dołącz do projektu IFG, który pozwoli Ci rozwijać się każdego dnia!

Indywidualne Fundamenty Gry (IFG), to projekt realizujący indywidualne treningi piłki nożnej dla dzieci od 7. roku życia, które podnoszą kwalifikacje młodego piłkarza. Szkolenie zawodników opiera się na specjalnie przygotowanym programie nauczania i doskonalenia umiejętności piłkarskich. Indywidualne treningi piłkarskie objęte naszym autorskim programem są doskonałym uzupełnieniem zajęć, zarówno dla pojedynczego zawodnika, jak i dla całych drużyn w klubie sportowym.

Program IFG składa się z czterech obszarów: treningu piłkarskiego, zajęć dodatkowych, zadań domowych oraz monitoringu postępu zawodnika.

Trening piłkarski IFG bazuje na trzech elementach: indywidualnych ćwiczeniach zawodnika poprawiających jego sprawność ogólną i zapobiegających urazom, ćwiczeniach kształtujących fundamenty takie jak:
szybkość, podania i przyjęcia piłki oraz z gry 1 na 1 i końcowej, która łączy sobie wszystkie elementy wykonywane podczas treningu.

Uważnie obserwując świat futbolu, możemy zauważyć, że do osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych wymagany jest kompleksowy rozwój piłkarza w wielu obszarach. Podążając za najnowszymi trendami, w IFG dbamy o wielopłaszczyznowy rozwój zawodników, dlatego oprócz indywidualnych treningów piłkarskich w małych grupach realizujemy również zajęcia dodatkowe, w ramach których odbywają się spotkania ze specjalistami i zajęcia ogólnorozwojowe.

Zawodnicy regularnie spotykają się z fizjoterapeutą, a do treningu wprowadzane są ćwiczenia zapobiegające urazom. Dietetycy, współpracujący z IFG, przekazują zawodnikom cenne wskazówki żywieniowe, które wpływają na ich lepszy rozwój piłkarski. Podczas konsultacji z psychologiem sportowym młodzi piłkarze uczą się w jaki sposób uwierzyć we własne siły oraz jak radzić sobie z presją i stresem, a w czasie specjalnie dedykowanych zajęć ogólnorozwojowych z innych dyscyplin sportu tj. sztuki walki, basen, itp. kształtowana jest ogólna sprawność zawodników. Organizm dziecka trenującego w wielu dziedzinach jest lepiej rozwinięty, co pozwala mu na osiągnięcie lepszych efektów na boisku.


Podziel się

Zostaw odpowiedź