News, Obóz

Kompleksowe szkolenie w ramach obozów Champions Camp zakłada przede wszystkim wyszkolenie, a także wykształcenie u młodego piłkarza umiejętności, które przydadzą się na boisku oraz w dorosłym życiu. Trening mentalny w wielu przypadkach jest kluczem do sukcesu, dzięki któremu dziecko może osiągnąć pełnię swojego potencjału.

Dlaczego psychologia sportowa jest niezwykle ważna?

Powszechnie utarło się, że piłka nożna jest dla dzieci jedynie hobby, które przynosi masę frajdy. W początkowych latach szkolenia rzeczywiście tak jest. Głównym zadaniem trenerów oraz psychologów jest przede wszystkim przekazywanie wartości potrzebnych w dalszym rozwoju młodego piłkarza.

Z czasem rola piłki nożnej w życiu młodzieżowego piłkarza nabiera na znaczeniu. Przekłada się to na kompletnie inne odbieranie treningów oraz spotkań meczowych − młody zawodnik czuje się, jakby wchodził na scenę i odgrywał spektakl. Wiąże się to przede wszystkim z większym odczuciem stresu oraz presji osób trzecich.

Psycholodzy sportowi mają za zadanie odpowiednio przygotować młodych adeptów piłkarskich do wejścia nie tylko w dorosłe życie, lecz także do gry na seniorskim poziomie, który wymaga od młodego zawodnika przede wszystkim pełnego skupienia na wcześniej wyznaczonych celach oraz zwalczania wszelkich barier − seniorska piłka różni się od młodzieżowej nie tylko poziomem przygotowania fizycznego, ale również wyszkoleniem mentalności. Nie jest to jedyna funkcja psychologów sportowych − dzieci zawsze mogą udać się do niego z problemem natury egzystencjonalnej, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie na boisku. Stres, brak wiary w siebie lub wszelkie zawahania to problemy, które często dotykają sfery mentalnej młodego zawodnika. Dzięki zajęciom z psychologami dzieci uczą się radzić sobie z „nieprzyjacielami” swojego podłoża psychicznego.

Rola psychologa sportowego w rozwoju dziecka

Odpowiednie wyszkolenie w ramach zajęć Champions Camp to nie tylko doskonalenie nabytych wcześniej umiejętności, lecz także wykształtowanie nowych. By móc w pełni rozwinąć potencjał dziecka należy również doszlifować filary mentalności. Doskonalenie poszczególnych elementów psychologicznych pozwala nie tylko dokładniej zrozumieć swoją pozycję na boisku lub filozofii gry, lecz także może pomóc rodzicom w zdrowym wychowywaniu swoich dzieci.

Obecni na naszych zgrupowaniach psycholodzy sportowi pomagają dzieciom wdrożyć się w piłkarskie środowisko, zrozumieć filozofię gry oraz łagodniej znosić ewentualną porażkę, która nie musi przytrafić się tylko podczas meczu.

Podziel się

Zostaw odpowiedź