News

Piłka jest okrągła, a bramki są dwie, Piłka to gra błędów, wygrywa ten, który popełni ich mniej

Można by tak bez końca wymieniać cytaty, które wpłynęły na historię piłki nożnej i jej postrzeganie, z których jasno wynika, że futbol to sport dziecinnie prosty. Dwudziestu dwóch zawodników, jedna piłka, dwie bramki, wyznaczone pole i tylko sędzia przeszkadzający w pokonaniu przeciwnika. Najprostsza gra świata!? Nic bardziej mylnego.

Futbol to gra, w której jak mówi były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Hajto „liczą się detale”. Te magiczne detale to nic innego, jak różnice wynikające z tego, iż każdy z nas jest inny, ma inne predyspozycje, posiada inne talenty, ale również odmienne cechy charakteru. Tak w życiu codziennym, jak i na boisku. Dlatego właśnie futbol, mimo iż to sport drużynowy, od wielu już lat wymaga od nas indywidualnego podejścia do każdego z zawodników.

Program Indywidualne Fragmenty Gry, a co za tym idzie obóz Champions’ Camp, który jest kontynuacją tego projektu to wyjście naprzeciw temu zjawisku.

Program stanowi uzupełnienie tradycyjnych treningów z zespołem i pozwala na poprawę takich parametrów jak: motoryka, taktyka, siła, technika, wytrzymałość, drybling, precyzja i kreatywność. Jednak to nie wszystko! Ważna jest także praca nad sferą mentalną młodych adeptów futbolu oraz co szczególnie ważne – właściwą opieką po treningu, w tym także prewencją urazów.

Indywidualne podejście do zawodników to więc nie tylko spersonalizowane treningi typowo piłkarskie. Stawiamy na rozwój zawodników nie tylko pod kątem tego, co mogą dać z siebie na boisku. Profesjonalny piłkarz powinien posiadać bowiem pewne cechy, które warunkowane są nie tylko na murawie, ale również w życiu codziennym. I właśnie dlatego program Indywidualne Fundamenty Gry jest tak ważny w rozwoju młodych piłkarzy.

Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty obozu Champions’ Camp, w której znajdziecie Państwo idealne uzupełnienie dotychczasowych treningów IFG. Nasz obóz to również doskonała okazja dla tych, którzy do tej pory nie zastanawiali się nad tym, jak indywidualne podejście do zawodnika wpływa na jego rozwój kariery. Tydzień pod okiem naszej wyspecjalizowanej kadry to może być strzał w dziesiątkę. Lepszej okazji na rozpoczęcie profesjonalnej przygody z piłką już może nie być.

 

Zobacz ofertę »

Podziel się

Zostaw odpowiedź