Obóz

Przerwa świąteczna szybko przeminęła i dzisiaj trzeba było powrócić do szkoły. Jednak pocieszające jest to, że tylko na kilka dni! Już 17 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w woj. wielkopolskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz kujawsko-pomorskim. Zdecydowanie jest to dobra  wiadomość dla dzieci, jednak przed rodzicami staje nie lada wyzwanie zorganizowania swoim pociechom czasu tak, aby się nie nudziły i pozwoliły wykonywać codzienne obowiązki.

Jak zaplanować dzieciom czas, aby najlepiej wykorzystały okres ferii zimowych?

Niekiedy trudno pogodzić przerwę zimową dziecka  z urlopem rodzica, a nie zawsze praca zdalna jest możliwa. W takim przypadku zdecydowanie najlepszym wyborem jest zapisanie pociechy na obóz lub zorganizowany wyjazd z rówieśnikami. Dziecko zmieni otoczenie, a także pozna nowych kolegów i koleżanki.  Podczas zaplanowanego wyjazdu ma zapewnionych wiele atrakcji, które pozwolą mu rozwijać swoje pasje i przy tym dobrze się bawić.

Sportowo i wesoło!

Dzieci miewają niesamowite pokłady energii, a tym samym są w ciągłym ruchu i szybko nudzą je zabawy. Warto w takim przypadku zastanowić się nad feriami na sportowo. Jeśli Twoje dziecko uwielbia sport i piłkę nożną, to idealnym rozwiązaniem będzie Champions Camp – Obóz Treningu Indywidualnego. Podczas wyjazdu piłkarskiego dzieci będą znajdowały się pod opieką wyszkolonej, młodej kadry trenerskiej, która zajmie czas dzieciom i pozwoli im zdobywać nowe umiejętności.

Obudź w dziecku sportowego ducha!

Jeśli Twoje dziecko nie miało styczności z piłką nożną, ale wyraża chęć grania w gry zespołowe, to nie ma czym się martwić! Na obozie Champions Camp jest zróżnicowany poziom umiejętności uczestników, a trenerzy starają się dostosować ćwiczenia i wymagania do predyspozycji poszczególnego zawodnika. Po treningach dzieci odpoczną w aquaparku czy basenie, a wieczorami będą mogli grać w PlayStation lub obejrzeć film.

Dla każdego coś dobrego!

Oprócz sportowych wyzwań, dziecko nauczy się zespołowości podczas gier terenowych. Uczestnicy wyjazdu spotkają się z dietetykiem czy psychologiem sportowym i poprzez zabawę zyskają wiele cennych wskazówek. Zorganizowane wyjazdy są także świetną nauką porządku i przystosowywania się do obowiązujących zasad.

Wykorzystanie ferii zimowych w sposób aktywny i przemyślany jest bardzo ważne dla dziecka w każdym wieku. Ostatnio można zaobserwować, iż wiele dzieci wolny czas spędza grając w gry komputerowe czy przeszukując Internet. Ferie zimowe to czas, kiedy dziecko odpoczywa od szkoły, ale tym samym może wykorzystać wolne chwile na swój rozwój i poszukiwanie pasji. Zadaniem rodzica jest znalezienie świetnej alternatywy, aby odciągnąć dziecko od ekranu i zachęcić go do aktywnego działania. Obóz czy zorganizowany wyjazd z pewnością przyniesie wiele korzyści, a dziecko spędzi wspaniale czas z rówieśnikami, a tym samym zdobędzie piękne wspomnienia na lata!

Sprawdź termin i miejsce obozu i zapewnij dziecku niezapomniane, piłkarskie emocje!

Podziel się

Zostaw odpowiedź