News, Obóz

Znajomość języków obcych jest ważna nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, lecz także w życiu każdego sportowca. Każdy z młodych zawodników marzy o tym, żeby zdobywać piłkarskie szczyty, ale na tej drodze stoi wiele barier, które należy przekroczyć. Jedną z nich bez wątpienia jest znajomość języka obcego.

Dlaczego ważna jest znajomość języka obcego w sporcie?

Znajomość języka obcego może okazać się niezwykle przydatna w wielu sytuacjach codziennych. Z językiem angielskim każdy z nas ma do czynienia w dużej liczbie miejsc. Spotkamy się z nim, kupując produkty w zagranicznym sklepie internetowym lub chociażby w szkole.

Każdy z młodych zawodników ma daleko sięgające marzenia, w których sięga po upragnione trofeum lub trafia do ulubionej drużyny. Aby móc to osiągnąć trzeba nie tylko wyróżniać się umiejętnościami na tle konkurencji (która w sporcie jest naprawdę spora), lecz także wykazywać się umiejętnościami interpersonalnymi.

Język obcy a sukces sportowy

Nie od dzisiaj wiadomo, że piłka nożna to gra zespołowa, w której liczy się kolektyw, na który składa się wiele czynników takich jak zgranie. Niektórzy z Was mogą powiedzieć, że w drużynie powinny być również indywidualności, które pociągną zespół do przodu. Niestety nie jest to prawda, czego doskonałym przykładem jest zespół Arabii Saudyjskiej, który pokonał reprezentację Argentyny (aktualnego Mistrza Świata) na Mundialu w 2023 roku.

 

Bez zgrania żadna drużyna sobie nie poradzi, a jednym z powodów, który może powodować brak porozumienia się zawodników w zespole, jest nieznajomość wspólnego języka. To jest głównym powodem, przez który każdy zawodnik przechodzący do nowego klubu w innym kraju od razu zaczyna uczyć się języka.

Komunikacja pomiędzy zawodnikami, a także członkami sztabu jest kluczowa w osiągnięciu sukcesu w piłce nożnej.
“Gdyby od dziś zaproponowano ci grę dla Manchester United to, w jakim języku porozumiewałbyś się w szatni, na boisku czy z trenerem? Wyobrażasz sobie, że biega za tobą tłumacz, aby ci przetłumaczyć, co mówią do Ciebie  Erik Ten Hag lub Bruno Fernandes, czy raczej używałbyś translatora i biegał z telefonem po boisku? W sporcie, a zwłaszcza w piłce nożnej, bardzo ważna jest gra zespołowa oraz dobra komunikacja. Aby odnieść sukces, cała drużyna musi mówić wspólnym językiem, którym w sporcie międzynarodowym najczęściej jest język angielski” – słowa wypowiedziane przez jednego ze specjalistów ze szkoły językowej Mała Lingua Konin, którzy będą obecni na obozach Champions Camp. Przekażą oni swoim podopiecznym wiedzę, która przyda im się w przyszłości! Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rozwoju piłkarskiego na obozy Champions Camp!

Podziel się

Zostaw odpowiedź