News

Rozwój młodego piłkarza opiera się przede wszystkim na profesjonalnym treningu piłkarskim pod okiem specjalistów. Jednak sam trening to nie wszystko, by wychować zdolnego, ale tez odpowiedzialnego i zrównoważonego piłkarza. Co zatem jeszcze jest ważne w szkoleniu adeptów piłki nożnej?

Zajęcia z psychologiem

Zagadnienie ogromnie ważne i odgrywające znaczącą rolę. Bez odporności psychicznej zawodnik nie będzie w stanie w pełni skorzystać ze swoich umiejętności fizycznych, taktycznych, czy technicznych. Bo cóż z tego, że piłką będzie władał po mistrzowsku, skoro porażka będzie potrafiła całkowicie załamać jego pewność siebie. Zawodnik, który nie pracuje nad swoją sfera mentalną, rzadko będzie mógł skorzystać w pełni z umiejętności, które posiada. Dlatego też organizując nasz obóz zapewniamy młodym zawodnikom zajęcia i konsultacje z psychologiem. W organizacje naszego obozu angażujemy specjalistów, którzy tłumaczą, co należy robić w danych sytuacjach – jak radzić sobie ze stresem, z porażką i presją. W przyszłości przełoży się to na pewno na słuszność w podejmowanych decyzjach, zarówno tych boiskowych, jak i życiowych. Zawodnik będzie bardziej odporny na czynniki, które mogą zaburzyć jego piłkarski rozwój. W tej kwestii ważne jest także indywidualne podejście do zawodnika, które propagujemy. W ten sposób młody piłkarz buduje i wzmacnia swoją pewność siebie, czuje, że ma nad sobą opiekuna – trenera, który często staje się jego autorytetem. Co za tym idzie, stawiamy także na szkolenia trenerskie i zatrudniamy najlepszych, by kształcić i wychowywać piłkarzy jak najlepiej.

Warsztaty dietetyczne

To także ważny element życia sportowca. Pozbawienie organizmu, który jest aktywny fizycznie, odpowiednik składników w diecie może prowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu, a w konsekwencji tego do niemożności dalszego uprawiania sportu. Na naszym obozie Champions Camp zapewniamy także warsztaty żywieniowe. Pod okiem dietetyka zawodnicy uczą się, co jest najważniejsze w ich diecie. Dowiadują się, jak powinny się odżywiać, jak duże powinny być ich posiłki i ile razy dziennie powinni jeść. Prowadzący warsztaty zwraca także uwagę na to, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu i uczy jak tego pilnować. Nie inaczej było na minionej edycji obozu w Grodzisku Wielkopolskim.

Nauka języka angielskiego 

Znajomość języków obcych już na stałe wpisała się w kwalifikacje, jakie powinniśmy posiadać. W grupie, która szczególnie powinna zwrócić na to uwagę i po prostu posiadać tę umiejętność są oczywiście zawodowi sportowcy. Zawodnicy, którzy biorą udział w naszym obozie marzą o tym, by w przyszłości zostać profesjonalnymi piłkarzami i grać w najlepszych klubach. Dążenie do tego marzenia zagwarantują oczywiście umiejętności piłkarskie, ale znajomość języka obcego zdecydowanie to ułatwi. Dlatego też na obozie stawiamy na naukę języka angielskiego. Uczestnicy obozu biorą udział w zajęciach, podczas których poznają specjalistyczny język angielski. Uczą się zwrotów i wypowiedzi, które w świecie piłki nożnej są wymagane.

 

Obóz Champions Camp to dbałość o kompleksowy rozwój młodych piłkarzy. Dziękujemy za wspólnie spędzone ferie i zapraszamy już na letnią edycję! Niebawem podamy szczegóły. Obserwuj nasz profil na Facebooku, by być na bieżąco.

Podziel się

Zostaw odpowiedź